Máte na obličeji červené skvrny? Mohli byste odpovědět, že stejně jako všichni ostatní! Ve skutečnosti je běžné, že si na obličeji všimnete začervenání. Stačí trocha tepla nebo chladu a tvář vám rychle zčervená. Pokud však začervenání přetrvává nebo se objevuje častěji, měli byste se o něj začít zajímat a léčit ho. I zde zůstává metoda stejná: nejprve zjistěte, co tuto reakci vyvolává, pochopte typ začervenání a poté přizpůsobte produkty své péče o pleť, které vám poskytnou trvalou úlevu. Naši odborníci jsou samozřejmě připraveni podělit se o všechny informace a rady, které mohou nabídnout, aby pomohli i té nejreaktivnější pleti najít úlevu, kterou si zaslouží.
Co je začervenání pleti?
Začervenání pleti nastává, když se kůže zbarví do červena, ať už více nebo méně jasně. Může se týkat lokalizované oblasti (například nosu, tváří, čela nebo brady) nebo se může rozšířit po celém obličeji. Někdy se setkáte s odbornějšími výrazy, které toto začervenání pleti popisují jako erytrózu, erytém pleti, kuperózu nebo rosaceu. Toto začervenání je způsobeno rozšířením nejmenších krevních cév v hlubší vrstvě kůže zvané dermis.
Co toto začervenání způsobuje?
Pokud máte zarudlý obličej, může to být způsobeno povahou vaší pokožky, která je obecně citlivá a křehká, může jít o trvalý nebo dočasný stav. Začervenání pleti může být způsobeno například reaktivitou vaší pleti, onemocněním, jako je rosacea (známá také jako kuperóza), nebo náchylností k alergiím. V neposlední řadě může být toto začervenání pleti důsledkem ošetření, které jste podstoupili, například laserového ošetření. Postupujte podle návodu!